W naszej leśniczówce można żyć bardzo czysto i wygodnie. Powiedziałbym nawet że jak na leśne warunki jest tu komfortowo.

 

W chatce są dwie ubikacje. Mają oczywiście bieżącą wodę i wyłożone są płytkami. Każdy biwak zostaje zaopatrzony w papier toaletowy oraz inne środki niezbędne do utrzymania czystości.

Łazienka jest oddzielona od ubikacji. Są w niej trzy zlewy oraz dwa prysznice (oczywiście z brodzikami oraz kabinami). Ciepłą wodę zapewnia bojler o pojemności 100 litrów, wiec jest jej dość dużo, choć wszystko zależy od wielkości grupy i tego który pierwszy się kąpie.

Przed opuszczeniem stanicy należy zostawić idealny porządek.

Do dyspozycji jest kilka mopów, mioteł i szufelek. Można także skorzystać z odkurzacza. Mamy również postawiony na zewnątrz trzepak na którym można oczyścić swój sprzęt albo zabrudzone dywaniki za pomocą przygotowanej przez nas trzepaczki.

 

Każdy gość zastaje leśniczówkę czystą i zależy nam aby taką pozostawił. Pomaga w tym szafa wypełniona środkami czystości stojąca na piętrze. Zapełniona jest ona płynami do mycia, papierem toaletowym, gąbkami, ściereczkami a przede wszystkim workami na śmieci. Każdy koszt w stanicy wyłożony jest workiem a w korytarzu i kuchni stoją duże kontenery ułatwiające utrzymanie czystości. Przed odjazdem należy wszystkie kosze oczyścić i założyć nowe worki.

 

Jeśli zostanie nam jedzenie, którego nie planujemy zabierać ze sobą można spytać naszego miłego sąsiada czy nie zechciałby wykorzystać to na czym nam zbywa dla zwierząt domowych.


Latem, gdy w stanicy odbywają sie również biwaki pod namiotami, uruchamiana jest polowa umywalnia z kilkoma kranami. Tuż obok znajduje sie drewniany wychodek, z dwoma osobnymi pomieszczeniami. Do ubikacji i umywalni podłączane jest na czas biwaków światło.