Sercem każdego starego domu jest kuchnia i wiedzą o tym wszyscy, którzy lubią pogwarzyć przy przygotowaniu smakołyków lub nocną godziną przy herbacie powspominać przygody całego dnia.

 

Na stanicy nie ma obsługi kuchennej, a jako organizatorzy nie zapewniamy żywienia naszym gościom. Każdy wynajmujący żywi się we własnym zakresie. Ale nie posądzajcie nas o brak gościnności. Z naszej strony za to gwarantujemy dobre warunki do przygotowania posiłków. Kuchnia wyposażona jest we wszystko (od podstawowych garnków i patelni przez talerze i półmiski, po sztućce i kubki), co potrzebne jest do przygotowania posiłku dla 30 osób. Grupom zorganizowanym możemy pomóc w zapewnieniu cateringu.

 

Tutaj też, w domowej atmosferze, na wygodnej kanapie, przy stole i cieple starego kuchennego  pieca kaflowego można delektować sie przygotowanymi wcześniej specjałami. Jeżeli przygotowaliście za dużo jedzenia, bez problemu można je przechować w dużej lodówce z zamrażalnikiem, a później odgrzać w kuchence mikrofalowej lub gazowej. Oczywiście są też czajniki elektryczne.

Wystrój kuchni zmienia się z porami roku.  Czasem wiszą suszki wiosennych i letnich kwiatów, czasem bukiety jesiennych liści a jeszcze kiedy indziej świąteczne ozdoby. Stare, stylowe butelki służące za świeczniki, galeria dawnych lamp naftowych sprawiły, że to właśnie kuchnia stała sie miejscem częstych nocnych spotkań, przy kubku herbaty i oczywiście kawałeczku czegoś pysznego do jedzenia.

 

Podłogi oraz ściany pomieszczenia wyłożone są różnokolorowymi kafelkami (które dostaliśmy od sponsora), co czyni kuchnie łatwą do sprzątania. Jednak chyba największym udogodnieniem jest okienko, pozwalające na szybkie i łatwe podanie jedzenia do Sali Kominkowej. Tam ustawione są stoły i ławy, dzięki czemu można wygodnie spożyć posiłek w większej grupie.