Tak nazwaliśmy niewielki pokoik na poddaszu naszej chatki. Znajdują sie tam łóżka piętrowe dla 8 osób. Każde posłane jest dwoma wojskowymi materacami i dwoma kocami. Ceglane ściany pomieszczenia ozdobione są leśnymi hubami oraz dorodnymi porożami,  dzięki czemu jest to bardzo przytulne i urokliwe miejsce. Siedząc przy dużym stole na oryginalnych, ale nieprawdopodobnie wygodnych i wielkich drewnianych fotelach, można poczuć sie naprawdę jak w pradawnej chacie, położonej gdzieś w środku leśnej puszczy.

 

W chłodne dni można sie ogrzać przy cieple bijącym z małego  piecyka. Pomieszczenie jest niskie, wiec nagrzewa sie w zawrotnym tempie, a naturalne ciepło wprawia w błogi nastrój. Poza tym po powrocie z wyczerpującej wędrówki na piecyku można postawić czajnik i tym samym mieć wrzątek bez ruszania sie do kuchni.

 

Uzupełnieniem wyposażenia pokoiku jest drewniany regał na plecaki lub inne drobiazgi,  stary stojący wieszak oraz zielone dywaniki leżące na podłodze.

 

W przedpokoju stworzyliśmy miejsce w którym można przysiąść na fotelach i swobodnie podyskutować. Klimat starego poddasza, fragmenty drewnianych konstrukcji dachowych uzupełnione starymi skrzyniami, beczkami, rogami roztaczają czar dawno minionych lat.