Stanica Buczyna to niezwykłe miejsce. Bardzo stary dom położony w głębokim lesie, otoczony wspaniałymi drzewostanami bukowymi, dębowymi i sosnowymi. Ograniczony zasięg telefoniczny, zupełna cisza i spokój to właśnie nasza Stanica. Latem roztacza się tutaj niepowtarzalny czar ogromnej, pachnącej lipy grającej tysiącami pszczół, a jesienią bukowa ściana lasu gra setkami kolorów, którym wtóruje stary kasztanowiec. Można u nas przysiąść w zacienionej altance, na huśtawce lub przy wieczornym ognisku. A zimową porą nie ma nic wspanialszego niż ciepła herbata z sokiem malinowym wypita przy płonącym kominku.

 

Nasza stanica to obiekt przesiąknięty harcerskim nastrojem, dlatego też na całym terenie nie wolno palić papierosów ani spożywać alkoholu. Budynek otaczają skautowe totemy i ozdoby. Wszystkie łóżka, ławy, regały i stoły są drewniane co w połączeniu z trzypiętrowymi łóżkami tworzy klimat zupełnie niepowtarzalny.

 

Nasza stanica to idealne miejsce na zorganizowanie biwaku harcerskiego, zimowiska, pleneru, zielonej szkoły, zajęć integracyjnych dla klasy lub wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Miejsce jest całkowicie bezpieczne i dobrze przygotowane nawet na kilkudniowy letni czy zimowy wypoczynek.

 

Leśniczówka prowadzona jest społecznie przez grono pasjonatów i wspaniałych wolontariuszy, którzy dbają o jej wygląd i funkcjonalność. Nie ma u nas obsługi przygotowującej posiłki ani sprzątaczek. Obowiązują u nas zasady oparte na dobrych tradycjach turystycznych. Każdy gość sam sobie gotuje, sprząta po sobie, dba o powierzone mu pomieszczenia i czuje się jak u siebie. 

 

Stanica Buczyna to nie hotel, czy agroturystyka, zapraszamy wyłącznie grupy zorganizowane, prowadzone przez dorosłych  i odpowiedzialnych opiekunów. Nie prowadzimy działalności dochodowej, a opłacane koszty pokrywają jedynie utrzymanie i drobne naprawy. Mamy więc prawo aby nie gościć grup „imprezowych”, nieszanujących niepowtarzalnego klimatu tego miejsca.